هریک از اقوام ایرانی در جای‏جای این‏ سرزمین،به مناسبت نوع محصول کشاورزی که در طول سال کشت‏ و برداشت می‏کردند، جشنی برپا می‏داشتند.
جشن برداشت انار، یکی‏ از همین جشن‏های دیرینه است که با وجود تحول اساسی در شیوه‏ی‏ برداشت آن،هنوز هم کم‏ و بیش در برخی نقاط ایران برگزار می‏شود. فلسفه‏ی پیدایی جشن‏های برداشت محصول که توأم با شکر و سپاس‏ به درگاه خداوند آفرینش بوده است،اصولا به حرمت و تقدسی‏ برمی‏گردد که ایرانیان برای طبیعت و آن‏چه که از آن به دست می‏آید، قائل بوده‏اند.بی‏ جهت نیست که بسیاریb از جشن‏های ایرانیان از دیرباز به نوعی با طبیعت پیوند تنگاتنگ داشته است


هر سال در میانه پاییز کشاورزان زواره جشنواره ای برای شکر گزاری برداشت انارشان برگزار میکنند. هر ساله بعد از برداشت انارها در این روستا، اهالی روستای زواره با فراهم کردن غذا، انجام بازی ها و اجرای فعالیت های تفریحی جشنواره ای برگزار میکنند.
یکی از کارکردهای اجتماعی این آیین،همین گرد آمدن اهالی، اقوام و نزدیکان در روزهای معین در روستا و باغ ها است. جشن انار بهانه‏ ای است تا از دوستان دور و نزدیک دعوت به عمل آید.


ایران در صدر جدول تولید کنندگان انار در جهان است. تولید انار خانگی کشور ایران سالیانه بیش از 1 ملیون تن هست. 
انار در فرهنگ و اندیشه ایران یک میوه بهشتی نامیده شده است از این جهت در حوالی مناطق زیارتی و مدارس مذهبی کشت میشود. همچنین این میوه کاربردهای صنعتی نیز دارد، به طور سنتی پوست قرمز و ضخیم انار به عنوان منبع رنگ برای رنگ کردن پشم های فرش، رنگ کردن مو و پارچه استفاده میشده است.