سیدابولفضل موسوی بیوکی، نماینده مردم یزد و اشکذر در این باره با اشاره به آب‌ و هوای مطلوب یزد در این استان در تعطیلات نوروزی گفت: استان یزد در نوروز یکی از استان‌های معتدل کشور است و در این استان نه داغی تابستان و نه سرمای استخوان‌سوز

 

 

زمستان حس می‌شود.

این نماینده مجلس با اشاره به مسیر مثلثی گردشگری یزد، اصفهان و فارس اظهار کرد: اگر کسی بخواهد در این زنجیره برنامه سفر خود را تنظیم کند، دیدن یزد هم در برنامه خواهد بود.

موسوی بیوکی از رشد ۸۰۰درصدی جذب گردشگر به این استان در ۵ سال اخیر خبر داد و افزود: زیرساخت‌های گردشگری در شهر یزد آماده شده و این شهر پذیرای مسافران است. بنابراین مسافران مطمئن باشند که یک بار سفر به این استان، به سفر مجدد می‌انجامد.

وی در ادامه با اشاره به ثبت یزد در یونسکو در سال پیش رو، تاکید کرد: به همین دلیل بافت تاریخی یزد ترمیم و نوسازی شده‌ است‌، بنابراین شرایطی فراهم شد که قدم زدن در ۷۰۰ هکتار بافت تاریخی و بازسازی شده بتواند یک تا یک روز و نیم از زمان گردشگران را با تماشای زندگی در جریان موجود آن بافت همراه کند.

نماینده یزد و اشکذر درباره جاذبه‌های طبیعی استان یزد تصریح کرد: حضور در کویر و استفاده از سرگرمی‌ها و تجربیات موجود در آنجا هم برای گردشگران جذابیت های دیگری فراهم می‌کند. بنابراین علاوه بر بافت تاریخی یزد، کسانی که علاقه‌مند به دیدن کویر یا

​قنات‌ها هستند هم می‌توانند از این قسمت‌ها هم دیدن کنند.

موسوی بیوکی همچنین با اشاره به بناهای باستانی و تاریخی متعلق به اقلیت‌های مذهبی در این شهر گفت: آثار تاریخی مانند آتشکده و دخمه که از آثار باستانی زردشتیان در این منطقه محسوب می‌شود و قلعه‌های قدیمی بازسازی‌شده هم در این استان پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

نماینده مردم یزد و اشکذر با تاکید بر ظرفیت‌های گردشگری مذهبی در استان یزد، افزود: نباید این نکته درباره یزد فراموش شود که این استان ظرفیت توریسم مذهبی را هم دارد. فاصله حسینیه‌ها در این شهر بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متر است و این شهر به دارالعباده هم مشهور است.

وی با بیان اینکه شهر شیرینی و صنایع‌دستی در استان یزد برای رفاه حال مسافران ایجاد شده است، گفت: یزدی‌ها مردم مهمان‌نوازی هستند و از حضور مردم در شهر خود استقبال می‌کنند. همچنین شهرداری و آموزش‌وپرورش هم برای پذیرایی از مسافران آماده هستند و زمینه‌سازی‌های لازم انجام شده است.

تصویر منتخب: 
دسته بندی جاذبه: 
جاذبه های فرهنگی
مدت زمان تا اقامتگاه اول: 
100 متر
مدت زمان تا اقامتگاه دوم: 
200 متر